Blog > Folia izolacyjna IZOFOL – świetna hydroizolacja pod płytki

12 maja 2013

Folia izolacyjna IZOFOL – świetna hydroizolacja pod płytki

Kładąc płytki ceramiczne w łazience lub innym pomieszczeniu, które narażone jest na regularny kontakt z wilgocią, musimy pamiętać że sama ceramika nie zabezpieczy ścian i podłóg przed działaniem wody. Konieczne jest dodatkowe wsparcie. Szybkim, prostym i skutecznym rozwiązaniem jest pokrycie powierzchni przeznaczonych pod kafelkowanie, specjalną folią izolacyjną w płynie. Jednym z godnych polecenia produktów tego typu jest folia izolacyjna IZOFOL.

Produkt ma formę półpłynnej masy i jest gotowy do użycia zaraz po otwarciu, wymaga jedynie wymieszania.

Płynną folię IZOFOL możemy stosować na tynkach cementowych, cementowo–wapiennych, płytach gipsowo – kartonowych, ścianach z betonu, cegłach, bloczkach gipsowych i z betonu komórkowego murowanych na cienką spoiną, posadzkach betonowych, cementowych, anhydrytowych, odpowiednio wysezonowanych płytach drewnopochodnych itp.

Folię w płynie nanosimy wałkiem lub pędzlem. Prace należy wykonywać przy temperaturze od +5°C do +30°C. Pierwszą warstwę nakładamy obficie, wcierając w podłożę. Po jej wyschnięciu, nakładamy kolejną, którą można nanosić również pacą metalową. Aby wzmocnić narożniki, wpusty i przejścia rur, okleja się je taśmami i matami  uszczelniającymi.

Masa IZOFOL tworzy po wyschnięciu bardzo elastyczną, wodoochronną i świetnie przylegającą do podłoża powłokę.

Do 26go maja, we wszystkich hurtowniach budowlanych sieci GHB, możesz zakupić hydroizolację IZOFOL w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sprawdź, gdzie znaleźć najbliższy skład GHB.

Więcej o folii IZOFOL w karcie produktu, do pobrania tutaj.Facebook